PRO FIBER

Aby dowiedzieć się więcej na temat zabiegu i zobaczyć jak wygląda krok po kroku:

1. WYWIAD 

 DIAGNOSTYKA WŁOSA

To chyba najważniejszy punkt zabiegu. Zebranie informacji. Bardzo ważne jest ustalenie stopnia 'eksploatacji' włosa, czy był farbowany, rozjaśniany, czy stosowana jest stylizacja termiczna przy pomocy lokówki/prostownicy/suszarki czy często poddawane są ekspozycji na słońce i jak często myte.

 

2. DOBÓR RODZAJU PIELĘGNACJI
 Nie ma to jak precyzyjnie dobrany do naszych włosów rodzaj intensywności użytych do wykonania zabiegu preparatów. Od tego zależy efekt końcowy, a co za tym idzie nasza satysfakcja. Moje włosy nie są bardzo zniszczone. Większa część długości włosa jest zdrowa, nie poddana żadnym procesom chemicznym, ani rozjaśnianiu ani farbowaniu. Jedynie końcówki, około 6 centymetrów, pamiętają jeszcze czasy 'wypadku', są znacznie jaśniejsze, chropowate w dotyku, słabsze i rozdwojone na końcach. Zatem po analizie wyników ankiety oraz ocenie chropowatości kosmka włosów, który wzięłyśmy pod lupę, przesympatyczna fryzjerka Olga z salonu CHMIEST ACADEMY OF HAIR DESIGN (KLIK), która przeprowadziła cały zabieg, wybrała dla mnie pierwszy stopień:
RECTIFY - WYGŁADZENIE WŁOSA
z małym wyjątkiem, a mianowicie, ze względu na moje upodobanie do uczucia ciężkich włosów (nie lubię efektu 'piór', który często czułam zaraz po wyjściu od fryzjera), Olga zaproponowała doświadczenie: połowa włosów została potraktowana serum w żelu z tej samej serii, a druga serum dwufazowym ze stopnia RESTORE.

3. ZABIEG 

CZTERY FAZY NAPRAWY WŁOSA:

dwukrotne umycie włosów szamponem RECTIFY

 * nałożenie na 3/4 długości włosa koncentratu RECTIFY concentrate - wygładzenie włosa - muszę ostrzec, że ma bardzo intensywny zapach wanilii

* nałożenie na 3/4 długości włosa aktywatora REGENERATE APTYL 100 long lasting care activator - na kilka minut i spłukanie preparatów

 * nałożenie na połowę głowy serum w żelu - wygładzenie włosa RECTIFY, a na drugą serum dwufazowe - odbudowa włosaRESTORE.

Po tych czynnościach Olga przejechała mokre włosy grzebieniem od czubka głowy po końce i prawie ani raz się nie zatrzymał. Włosy były gładkie, śliskie, uporządkowane i nie splątane. Byłam pod wrażeniem. Po wysuszeniu włosy pięknie błyszczą, są niezwykle wygładzone (nie odstawały z tafli włosów żadne pojedyncze) oraz co najbardziej zaskakujące, same unoszą się u nasady dając efekt modelowania lub natapirowania. Tego się nie spodziewałam i jestem mile zaskoczona. Jeśli chodzi o doświadczenie to różnicę w dotyku i wyglądzie włosów dało się wyczuć i zobaczyć. Te po serum w żelu były lekkie i zwiewne, te po serum dwufazowym cięższe i bardziej zdyscyplinowane. Co zaważyło na decyzji jaką pielęgnację dostanę do domu.

 

4. PIELĘGNACJA DOMOWA

KONTYNUACJA I PODTRZYMANIE EFEKTU

 To bardzo ważna kwestia. Mianowicie zabieg w salonie to dopiero pierwszy krok do gładkich, zdrowych i zadbanych włosów. Ważne jest, aby go utrzymać jak najdłużej za pomocą kuracji pielęgnacyjnej przeprowadzonej w domu. Dlatego z salonu wyszłam bogatsza o instrukcję jak dalej postępować z włosami by utrzymać je w takim samym, pięknym stanie oraz zapasem produktów specjalnie dobranych dla moich włosów:

* SZAMPON RECTIFY 250 ml - do każdego mycia włosów

* ODŻYWKA RECTIFY 200 ml - raz na jakiś czas lub do każdego mycia

* SERUM RESTORE 150 ml - po każdym myciu

* BOOSTER RE-CHARGE 3 x 20 ml - co cztery mycia 

 


Cena zabiegu:
włosy krótkie 140 złoty
włosy długie 150 złoty
+
szampon RECTIFY 250ml do każdego mycia włosów + BOOSTER RE-CHARGE 1 x 20ml - co cztery mycia w zestawie gratis


PROGRAM PIELĘGNACJI - SERIA EXPERT

Série Expert to kompleksowy program pielęgnacji włosów opierający się na profesjonalnych usługach wykonywanych przez fryzjera wyłącznie w salonie oraz uwzględniający wyjątkowe produkty do pielęgnacji włosów w domu. Serie Expert to program oparty o precyzyjną technologię molekularną. Zaawansowana technologia pozwala formułom działać na każdą strefę włosa, aby zapewnić długotrwałe rezultaty pielęgnacyjne.